تابستون به سبک مانوژا!

این تابستون قراره به سبک مانوژا کلی زندگی کنیم.

بیشتر از 40 نفر مربی و متخصص کودک با سال‌ها تجربه آموزش، فعالیت و مشاهده‌گری تلاش کردن تا یه تابستون ویژه برای بچه‌ها رقم بخوره. فعالیت‌ها در دو گروه سنی کودک و نوجوان برگزار میشه که می‌تونید جزئیاتش رو ببینید و براشون ثبت‌نام کنید.

جدول روزانه فعالیت‌های تابستونی رو پایینتر می‌تونید ببینید.

  • برنامه‌های تابستونی فعلاً به صورت دوره‌های چند هفته‌ای ثبت‌نام میشه که در 8 هفته از 4 تیر شروع میشن. البته اون وسطا یکی دو تا تعطیلی هست که جدول هفته به هفته فعالیت‌ها هم تو همین صفحه هست.
  • در توضیحات هر برنامه، هزینه تک‌جلسه برای اطلاعتون قید شده. البته این هزینه‌ها در پکیج‌ها از 10 تا 30 درصد تخفیف دارن.
  • دوره آموزشی دوچرخه  که روزهای شنبه و چهارشنبه برگزار میشه، ثبت‌نام تک جلسه‌ای نداره. اما برنامه‌های کمپ زندگی، رکاب‌زنی طبیعت و آدرنالین، بعد از ثبت‌نام پکیج، برای هر هفته‌ای که ظرفیت داشته باشه، در همون هفته ها ثبت‌نام تک جلسه‌ای خواهند داشت.
  • حضور اولیاء همراه با بچه‌ها به شرطی که فقط مشاهده‌گر باشن و هیچ دخالتی در روند اجرای برنامه نکنن، امکان پذیر هست. البته در صورت وجود ظرفیت که در همون هفته برگزاری برنامه‌ها اعلام و ثبت‌نام میشه.
  • مقصد برنامه‌های رکاب‌زنی طبیعت و آدرنالین هر هفته در گروه مختص خودشون اعلام میشن.
  • اگه هنوز سوالی داری که پاسخش رو پیدا نکردی، از طریق واتس‌اپ با شماره پشتیبانی مانوژا در ارتباط باش: 09001205020
با 30 درصد تخفیف ثبت‌نام کن!
برنامه های تابستان 401
برای دانلود جدول برنامه های تابستانی مانوژا در فرمت PDF با کیفیت بالا، روی عکس کلیک کنید.

برای یه تابستون مانوژایی آماده‌ای؟

فرم رو تکمیل کن، بزن بریم

مهلت ثبت نام این برنامه تموم شده.

کافه مانوژا

هم‌زمان با پخت مستقلانۀ غذا یا دسر، به دستورالعمل‌خوانی، آشنایی با مواد غذایی و چگونگی کنار هم قرار گرفتن آن‌ها، شناخت ابزار و چگونگی به‌کارگیری آن‌ها می‌پردازیم.

قصه‌های تعاملی

می‌خواهیم یک میزگرد مجازی تشکیل دهیم، تکیه بر جای نویسندۀ یک داستان بزنیم و ببینیم اگر نویسنده‌ چند تا شود، می‌توانیم شوری و شیرینی داستان تازه را تنظیم کنیم؟

نقد فیلم (فیلم بینی)

قرار است قدم در دنیای فیلم‌ها بگذاریم و کمی شیطنت کنیم. با شخصیت‌هایش آشنا شویم و شاید به یک چایی هم دعوتشان کنیم و گپی با هم بزنیم.

کتاب‌خوانی انگلیسی

در این دوره، کودکان با کتاب‌های نویسندگان و تصویرگران برجستۀ ادبیات کودک آشنا می‌شوند، به زبان انگلیسی می‌خوانند و به زبان انگلیسی گفت‌وگو می‌کنند.

استاپ‌موشن

اشیاء دور و برمان، بعد از آشنایی با استاپ‌موشن دیگر همان اشیای ساکت و صامت و ثابتِ همیشگی نیستند. هر کدام، می‌توانند جان بگیرند و سوژۀ استاپ‌موشن ما باشند.

شطرنج

در دورۀ مقدماتی، ما طرز حرکت مهره‌ها، نحوۀ شروع و…  را در بازی‌های تمرینی بررسی می‌کنیم. در دورۀ پیشرفته، ما بازی را به سه قسمت تقسیم می‌کنیم: آغاز، میانه و پایان.

عکس قصه

قصه‌ای که خود بچه‌ها می‌سازند و با عکس‌هایی که می‌گیرند، روایت می‌شود. در کنار این فعالیت، اصول اولیۀ عکاسی مثل ترکیب‌بندی، زاویۀ ‌دید و نور را تمرین می‌کنیم.

قصه‌های بین قاره‌ای

در این دورۀ کوتاه تلاش می‌کنیم جهان قصه‌ها را به قدر وسع خویش، بکاویم و ردپای تکرار را در نمونه‌هایی از قصه‌های جهان دنبال کنیم.

دوچرخه

قراره زندگی رو بزنیم رو دور تند. البته نه اونقدر تند که منظره‌ها دیده ‌نشن؛ اونقدر که مناظر بیشتری تو مسیر ببینیم. قراره با سرعت دوچرخه زندگی کنیم چند وقتی؛ نه خیلی تند و نه خیلی کند…

بازی حرکتی

در این دوره سعی می‌کنیم با انجام فعالیت‌های حرکتی بازی‌گونه، بستری را برای توسعهٔ مهارت‌های حرکتی کودکان فراهم کنیم.

گره و بافت

در این دوره با تمرین‌هایی، مهارت‌ها‌ی بافت و گره‌زنی‌مان را تقویت می‌کنیم و سپس سعی در به کارگیری گره‌ها در قالب مسا‌ئلی، بر اساس پیدایش آنها داریم.

هنر در طبیعت

در این ایستگاه قرار است تا با نگاهی تازه به محیط اطراف، با سنگ‌ها و شاخ و برگ درختان آثاری را خلق کنیم و آنها را در معرض دید آدم‌ها بگذاریم.

بازی موسیقی

ما در این فعالیت، یاد می‌گیریم که درست بشنویم و بازی‌ها و حرکات را بر اساس شنیده‌هایمان انجام دهیم. شعر می‌سازیم و حرکت می‌کنیم.

بازی نمایشی

در این ایستگاه، ما روی فضایی که در آن هستیم تمرکز می‌کنیم و با خود مرور می‌کنیم که طبیعت چه تأثیری بر قصه‌های ما می‌گذارد.

سازه‌های خاکی

در خنکای باد و با جرعه‌های آب، زیر آفتاب سوزان، در پناه سایه‌های درختان می‌خواهیم سرپناه‌های گوناگون را بشناسیم و با هم به شکل‌های ساده و جدیدی برسیم.

فسیل‌های گمشده

خیال‌انگیز بودن زندگی جانواران، شگفتیِ زندگی گیاهان، رنگ‌های زیبای سنگ‌ها، تنوع حشرات و خلاصه کلی چیزهای جالب دیگر، همگی، من را مجذوب خود می‌کنند.

گنج و نقشه

در روز نقشه و گنج، شاید اثری از دریا و دزدان دریایی نباشد؛ اما هر جلسه، نقشۀ گنجی دریافت می‌کنیم و با توجه به راهنما، به دنبال یافتن گنج حرکت می‌کنیم.

انسان اولیه

وقتی حواسمان را خوب جمع کنیم و مانند عقاب نگاه کنیم و مانند خفاش بشنویم و… می‌توانیم از نشانه‌ها و آثار باقیمانده در یک محل، نتایج جالبی بگیریم و برای خودمان فرضیه‌های جالبی بسازیم.

ساخت کلبه

دست به خاک می‌شویم و آب و کمی هم دانش نیاز داریم و دو چشم باز برای مشاهده و کمی خیال و کلی همکاری برای طراحی و ساخت چیزی که بشود در آن چیزی پخت.

آشپزی در طبیعت

گروه‌های مختلف در یک فرایند بازی و کشف دستورهای آشپزی را پیدا می‌کنند، به دنبال مواد لازم می‌گردند و به بهترین روشی که می‌توانند مواد را مزه می‌کنند…

نظرت راجع به این برنامه چیه؟

به نظر ما که این برنامه با حضور تو خوش میگذره!